Muu

Nipid, kuidas telefoniga toitu pildistada

Pildistan enamasti küll fotokaameraga, kuid väga tihti tuleb ette ka telefoniga pildistamist. Eelmisel nädalal viisin läbi lühikoolituse ja jagasin huvilistele enda kogemuse põhjal nippe, kuidas telefonikaameraga toitu pildistada. Muu hulgas andsin nõu, kuidas anda toidule seda väikest sära juurde, et see pildile isuäratavam jääks 🙂

Panen ka siia kirja mõned lihtsad ja praktilised nõuanded, mida igapäevaselt rakendada ja meeles pidada.

● Tee objektiiv puhtaks!

Tundub nii tavaline asi, aga päriselt ka- tee oma objektiiv puhtaks. See võib olla üsna suure tõenäosusega rasvaste näppude vms kokku puutunud. Sellise objektiiviga pildistades jäävad pildid udused.

● Liigu toas ringi, et leida sobiv valgus

Ära pildista kohe esimeses ettejuhtuvas kohas, vaid liigu toas ringi ja katseta, kus on kõige parem valgus. Tavaliselt on selleks kohe akna all, kus on kõige rohkem loomulikku valgust. Tehislikud lambid soovitan pildistamise ajal kustu panna.

● Määra ise pildi heledus ja tumedus vastavalt keskkonnale

Enamus telefonidel saab ise pilti tegema hakates valgust sättida. Libista “päikesemärki” ekraanil üles või alla, vastavalt sellele, kas tahad pilti tumedamaks või heledamaks timmida.

● Kasuta reflektorit/ hajutit

Selleks, et toidule tekkinud varjusid helestada, kasuta reflektorit. Selleks sobib ka täiesti tavaline umbes taldrikusuurune valge A4 paberileht. Säti see toidu kõrvale ja näed, kuidas toit võtab kohe hoopis säravama ilme. Kui päevavalgust on liiga palju ja päike on liiga ere, saad kasutada hajutit, mis osa valgust endasse võtab.

● Arvesta sotsiaalmeedias postitamiseks erimõõtudega

Pilti tehes tasub kohe mõelda, millisel eesmärgil seda teed. Näiteks, kui soovid pildi teha Instagram storys jagamiseks, siis saad kaameraseaded sättida nii, et pilt tuleks täpselt IG story mõõdus ehk 16:9.

● Katseta telefonikaamera võimalusi

Tunne oma telefonikaamerat ehk uuri, milliseid erinevaid võimalusi see pakub. Näiteks, lisaks tavarežiimile on paljudel telefonidel ka “portrait” režiim, millega pildistades jääb taust udusem.

● Tee kohe nii hea pilt, et töötlust pole vajagi või on vaja minimaalselt

Proovi pilt teha kohe alguses juba võimalikult heades valgustingimustes, nii ei ole järeltöötlust pildile tihti vajagi. Kui aga tunned, et pilt vajab veidi tuunimist, siis on kõige lihtsam kasutada telefonisisest pilditöötluse rakendust. Seal on kõik põhilised elemendid olemas, mida sättida. Enamjaolt vajab pilt natuke “saturation” ja “contrast” nupust timmimist, et värve parandada.

● Pildista „tagurpidi“, nii jääb koogilõik pildile külluslikum

Proovi kõrgemaid toite nagu nt koogilõik või burger pildistada nii, et hoiad telefoni tagurpidi. Nii jääb kook/burger pildile külluslikum.

● Kasuta 1.5x või 3.0x zoomi, et proportsioonid jääksid loomulikumad

Telefoniga pilti tehes jääb ese pildil veidi ebaproportsionaalne ehk teistmoodi kui see, mida sa silmaga päriselus näed. Selleks, et ese pildil oleks loomulikuma kujuga, siis kasuta kerget zoomimist.

● Jäta 1/3 või ¼  taldrikust kaadrist välja

Taldrikul toitu pildistades pole vaja alati tervet taldrikut pildile jätta. Jäta väike osa taldrikust kaadrist välja, et pilt oleks loomulikum.

● Kasuta rekvisiite

Rekvisiidid annavad toidupildile väga palju “elu” juurde! Säti toidu kõrvale mõni linane kangas, ägedad söögiriistad või väike kastmega kausike. Nii lisad pildile mõnusat emotsiooni.

Telefonikaamerad on tänapäeval juba nii head, et tihti ei suudagi vahet teha, kas pilt on tehtud telefoniga või fotokaameraga. Selle näite puhul on aga nii, et parempoolne pilt on telefoniga ja vasakpoolne on fotokaameraga tehtud pilt.

Julget katsetamist sulle ja kui vajad toidupildistamisel abi, siis olen valmis aitama.

“Toidupildistamine telefoniga” koolitusi teen heal meelel nii Tallinnas kui ka mujal Eestis.

Kirjuta mulle! – merilin@koogikontor.ee

Sulle võivad veel meeldida

Kommentaare pole

Kommenteeri